Sık Sorulan Sorular

Sertifika Nedir?
İstenilen konuda bilgi sahibi olan bireylere yönelik uzmanlaşma sağlayan, iş hayatındaki uygulamalara yönelik, pratik yönü ağır basan, kişisel veya mesleki gelişim eğitimlerine katılım sonunda elde edilen, kişinin ilgili alanda kişisel/mesleki gelişim eğitimi aldığını gösteren belgedir.
Sertifikanın Faydaları Nelerdir?
1- Rekabet Avantajı Sağlar: Araştırmalar gösteriyor ki, sertifika sahibi insanlar daha hızlı ve verimli çalışmakta, yönetim konusunda daha başarılı olmaktalar. Onlarla beraber görev aldıkları kurulular da hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşmakta, böylelikle rakiplerinin önüne geçmekteler. 2- İş Bulma Kolaylığı: Sertifikalı personelin daha üstün standartta hizmet vereceği ve işe daha uygun olduğu bilindiği için, şirketler de tercihlerini onlardan yana yapmaktalar. 3- Zamandan Kazanma Şansı: Uzun yıllar süren deneyimler sonucu edinilen bilgileri konsantre sertifika programlarında öğrenme fırsatından faydalanarak, önceden yapılmış hataları tekrarlamadan, daha hızlı ve verimli bir başlangıç yapmaya olanak sağlar.
İnsan Kaynakları Yöneticileri sertifikaları nasıl değerlendirir?
İşe alım sürecinde adayları diğerlerinden ayıran başlıca unsurlar arasında öğrenim, tecrübe ve öğrenme isteği yer alır. Sertifika programlarına katılmış adaylar bu niteliklerin kendilerinde bulunduğunu ispatlamış olurlar. Böylelikle diğer başvuranlardan ayrı bir yere ve daha yüksek bir şansa sahip olurlar.
Niçin sertifika programlarına katılmalı?
Sertifika programlarına farklı yaş gruplarındaki kişiler farklı ihtiyaçlarından yola çıkarak katılabilirler. Öğrenciler öncelikle, kendilerini daha iyi tanımak, sonrasında sektörleri ve pozisyonları öğrenerek doğru kariyer hedefleri belirlemek için bu programlara katılmalı. Bu programlar sonrasında iş hayatında başarılı ve mutlu olma ihtimalleri çok yüksek oluyor. Çalışma hayatındaki kişiler de bu programlara katılarak terfi şanslarını artırmanın yanında farklı sektör ve pozisyonlardaki fırsatları görme şansı elde ediyorlar.
Eğitimlere ne zaman başlayabilirim?
Eğitimlere istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Başvuru Formu’nu doldurmak ve eğitim ücretini bize ulaştırmak. Sistem işleyişi hakkında detaylı bilgi için Online Eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Kimdir?
"Uluslar arası Bilim ve Eğitim Federasyonu; tamamen tasavvuf temelli kurulup, din, dil, ırk ayırımı yapmadan Mevlana öğretileri temelli bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Merkezi İstanbul Üsküdar’da bulunan dünyada bilim ve eğitim alanında kurulmuş ilk ve tek resmi federasyondur. 28 ülkede şubesi olan, ve dünya çapında 163 uluslararası akreditasyona sahip, Uluslar arası Bilim ve Eğitim Federasyonu, sosyal sorumluluk alanında, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzeyde en fazla projeyi uygulamıştır. ilk 20 sıralamasına giren federasyonumuzun vermiş olduğu eğitimler ve sertifikalandırmalar, Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkede geçerliliğe sahiptir. Federasyonumuzun vermiş olduğu ISO kalite belgelerini Avrupa Birliği üyesi ülkelerde, şube paydaş başkanlarımızın, ISO’yu denetleyen tek birim olan IAF’a üye denetçiler olması sebebiyle, sertifikalarımız dünya çapında akreditasyona sahiptir. Ayrıca Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Avrupa Birliği Bilim ve Akademi Üst kurul akreditesine sahiptir ve İsveç Üniversiteler Birliği ve eğitim Bakanlığınca belgelerimizin uluslarası geçerliliği ve denkliği de bulunmaktadı
Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği ‘nin vermiş olduğu Sertifikaların geçerliliği nedir?
Sertifikaların üzerinde 4 adet başdenetçi imzası ve kodları vardır. TC Kimlik numaranıza entegre edilmiş kişiye özel sertifika kod numaranız vardır ve Bu kodu surekder.org adresinden sorgulayabileceksiniz. Eğitim sertifikalarınızda ISO ve IAF onayları, Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu ve Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği’nin altın hologramları ve Birleşmiş Milletler Global Compact üyeliği bulunmaktadır. Aynı zamanda Eğitim sertifikaları uluslararası geçerli olup, ömür boyu kullanabileceğiniz niteliktedir.
Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu ve Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Eğitim ve belge verme hakkını nasıl ve nerden almıştır?
"28 ülkede şubesi olan, ve dünya çapında 163 uluslararası akreditasyona sahip, Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu, sosyal sorumluluk alanında, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzeyde en fazla proje uygulamıştır. ilk 20 sıralamasına giren federasyonumuzun vermiş olduğu eğitimler ve sertifikalandırmalar, Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkede geçerliliğe sahiptir. Federasyonumuzun vermiş olduğu İSO kalite belgelerini Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki, şube paydaş başkanlarımızın, İSO’yu denetleyen tek birim olan İAF’a üye denetçiler olması sebebiyle, sertifikalarımız dünya çapında akreditasyona sahiptir. Ayrıca Uluslar arası Bilim ve Eğitim Federasyonu Avrupa Birliği Bilim ve Akademi Üst kurul akreditesine sahiptir ve İsveç Üniversiteler Birliği ve eğitim Bakanlığınca belgelerimizin uluslarası geçerliliği ve denkliği de bulunmaktadır
Sertifikalar ne işime yarayacak? İş hayatımızda etkisi nasıl olmaktadır?
"Eğitim sertifikaları iş hayatınızda aktif olarak kullanabileceğiniz kurumsal belgelerdir. Kişisel gelişim belgelerinizle mülakatlarınızda etkili iletişim ve beden dilinizi göstererek işvereni etkileyebilir, belgelerinizle rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz. Kalite Yönetim Sistemleri belgeleri ile kurumsal firmalarda Kalite Yönetim Temsilcisi, Kalite Yönetim Şefi, Kalite Müdürü, Kalite İç Denetçisi gibi pozisyonlarda çalışabilir, aynı zamanda Kalite konusunu meslek edinebilirsiniz. Kurumsal firmalar genellikle kalite standartlarıyla çalışmaktadır. Ve Personelinin de kalite standartlarını bilmesini ister. Personel seçerken personelinin de kalite yönetim sistemi eğitimlerini almış olması, sizlerin seçilen özel kişiler olmanızı sağlar. "
CV hazırlarken sertifikaları nasıl kullanmalıyım ?
Şayet Eğitim Sertifikalarına sahipseniz bir kere bilmelisiniz ki sizler rakiplerinizden bir adım daha öndesiniz. Burada dikkat etmeniz gereken öncelikle iş başvurularınızda doğru belgeyi bir önyazıyla önplana çıkarmanız gerekiyor. Örneğin siz bir inşaat firması için cv gönderiyorsanız burada iş sağlığı ve güvenliği ve İç Denetçi belgelerini vurgulamanız yerinde olacaktır. Veya İnsan Kaynakları departmanı için bir başvuru yapıyorsanız, beden dili, takım çalışması ve yönetim becerileri sertifikalarınızı ön yazınızda kullanarak işi almayı kolaylaştırabileceksiniz.
Başta vermiş olduğunuz 1 veya 2 günlük temel eğitimler yeterli oluyor mu? Temel eğitimlerinizi nasıl yapıyorsunuz?
"Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu olarak Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye’nin bütün illerinde eğtimi tamamen ücretsiz veriyoruz ve bu eğtimler neticesinde ücretsiz sertifikalarınızı da alıyor olacaksınız. Kişisel Gelişim ve Kalite Yönetim Sistemleri eğitimlerini 1 yada 2 günlük temel eğitimler olarak veriyoruz. Eğitimlerimiz temel eğitim kapsamında uygulamalı olarak yapılıyor. Eğitim esnasında katılımcılarımızla takım çalışması ruhuyla, grup çalışmaları yaparak aldığınız bilgileri pekiştiriyoruz. Ve tabi ki bitmiyor; siz 1 veya 2 günlük eğitiminizi aldıktan sonra, 600 saatlik bir eğitim CD si veriyoruz. Bu eğitim CD’sinin içinde, Kişisel Gelişim ve Kalite Yönetim Sistemleriyle ilgili dökümanları, sunumlarını, slaytlarını görüp kendi kendinize çalışmalarınızı yapabileceksiniz. . İster yazılı, ister sözlü anlatımlar, isterseniz resimli anlatımlarla istediğiniz şekilde eğitimlerinizin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda eğitimlerimize, Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Uzaktan Eğitim Merkezi web sitesinden kullanıcı kayıt işlemlerinizi yaparak dilediğiniz zaman eğitimleri internet üzerinden ücretsiz olarak alabilirsiniz. Eğitim sertifikaları alan herkes Uzaktan Eğitim Merkezi’nden ücretsiz olarak faydalanabilecek. "
CD içerisinde veya surekder.org/profil adresinden eğitimler nasıl verilmektedir?
Eğitim sertifikalarının yanında size ücretsiz olarak, , 600 saatlik bir eğitim CD si veriyoruz. Bu eğitim CD’sinin içinde, Kişisel Gelişim ve Kalite Yönetim Sistemleriyle ilgili dökümanları, sunumlarını, slaytlarını görüp kendi kendinize çalışmalarınızı yapabileceksiniz. . İster yazılı, ister sözlü anlatımlar, isterseniz resimli anlatımlarla istediğiniz şekilde eğitimlerinizin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda eğitimlerimize, Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Uzaktan Eğitim Merkezi web sitesinden kullanıcı kayıt işlemlerinizi yaparak, dilediğiniz zaman eğitimleri internet üzerinden ücretsiz alabilirsiniz. Eğitim sertifikaları alan herkes Uzaktan Eğitim Merkezi’nden ücretsiz olarak faydalanabilecek. 
Kalite Yönetim Sistemleri eğitim sertifikaları ile kurumlarda hangi pozisyonlarda çalışabilirim?
Kalite Yönetim Sistemleri belgeleri ile kurumsal firmalarda Kalite Yönetim Temsilcisi, Kalite Yönetim Şefi, Kalite Müdürü, Kalite İç Denetçisi gibi pozisyonlarda çalışabilir, aynı zamanda Kalite konusunu meslek edinebilirsiniz. Kurumsal firmalar genellikle kalite standartlarıyla çalışmaktadır. Ve Personelinin de kalite standartlarını bilmesini ister. Personel seçerken personelinin de kalite yönetim sistemi eğitimlerini almış olması, sizlerin seçilen özel kişiler olmanızı sağlar.
Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu ve Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği olarak hangi kurumlarda eğitimler veriyorsunuz?
Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu , ücretsiz eğitimler vererek, toplumu bilinçlendirmeyi hedeflerken Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği ise, belgelendirme işlemlerini yaparak kişilerin almış olduğu eğitimleri tasdik etmektedir. Kurumumuz Üniversiteler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları, Devlet Kurumları, Holdingler, Ticari İşletmeler, Çağrı Merkezleri, Fabrikalarda ; Kalite Yönetim Sistemleri, Liderlik, Motivasyon, Etkili İletişim, Satış ve Pazarlama Teknikleri eğitimlerini vermektedir.
Sosyal sorumluluk projelerimizden bazıları?
"Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği ‘”Ücretsiz Eğitim, Ücretsiz Sertifika’” sloganıyla yola çıkarak Türkiye’nin tüm illerinde bu projesini gerçekleştirmiştir. • Bir başka projemiz ise ‘Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri’ başlığı altındadır. Bu projeyle , çeşitli illerde birçok kişinin istihdamında etkimiz ve katkımız oldu ve olmaya da devam ediyor. Piyasada 3 katına verilen eğitim sertifikalarını, eğitimlerimize katılan herkese, sadece basım ve akreditasyon ücretleri karşılığında verdik ve Diploma Değerinde Belgelere sahip olmalarını sağladık • Yeni başlattığımız bir sosyal sorumluluk projemiz ise ‘Uzman Eğitmen Projesidir. Bu projede Federasyon bünyesinde 10 Dalda Uzman eğitmenlik eğitimi vererek %100 istihdam sağlıyoruz. "
Belgelerin fiyatları neden bu kadar uygun ?
Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu, Başbakanlığa bağlı Resmi Üst Sivil Toplum Kuruluşudur. Ve sivil toplum kuruluşlarının kar elde etme gibi bir amaçları yoktur. Eğitimlerimize katılan herkes, eğitim sertifikalarının sadece basım ve akreditasyon ücretlerini ödeyerek kendilerine minimum maaliyet, maksimum fayda sağlar.
Sertifikaların ödemesini nasıl yapabilirim ?
Eğitime katılan ildeki eğitim koordinatörleriyle iletişime geçerek nakit ödeyebilir yada online.surekder.org adresinde bulunan Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği’nin resmi banka hesap numaralarına havale yapabilirsiniz. Aynı zamanda Paypal yoluyla da ödemelerinizi kredi kartıyla yapabilirsiniz.
Eğitimlere katılamayacağım. Uzaktan eğitim modülünüz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Temel Eğitimlerimize katılmayacaksanız eğer, Uzaktan Eğitim sistemimizden yararlanabilirsiniz. Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Arkadaşlarımız size bilgi verdikten sonra, kargoyla size göndereceğimiz eğitim sertifikalarının içerisinde bulunan 600 saatlik eğitim CD si üzerinden, ya da online.surekder.org web adresi üzerinden eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Neden ISO (Kalite Yönetim Sistemleri) firmalar için bu kadar önem arzetmektedir?
İSO tüm sektörlerde rahatlıkla kullanılan bir sistemdir. Buradaki önem, İSO’nun şirketlere kalite sistemi getirmesi ve bu sistemin altına inmeden çalışmalarını yaparak kaliteyi belli bir standartta tutmasını sağlamasıdır. Böylece şirketler globalleşen dünyada ayakta durabilecek ve rakipleriyle daha kolay mücadele edebilecek duruma gelecektir.
Federasyondan alınan belge ile herhangi bir Şirketten alınan belge aynı geçerlilikte midir?
"Belgenin geçerliliği konusu ile ilgili ülkemizde bir çok merdiven altı diye tabir ettiğimiz dernekler ve şirketler, sertifika adı altında belgeler vermektedir. Kurumumuzun ise 68 ilde temsilciliği ve bu illerde de 400’ün üzerinde temsilcisi bulunmaktadır. Resmi bir Üst Sivil Toplum kuruluşu Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Sertifikalarının üzerinde, Resmi yetkili onayları ve akreditasyon mercilerinin logoları bulunur. Ayrıca kişiye özel federasyon akredite kodunu da sertifikalarınızda görebilirsiniz. Herhangi bir eğitim şirketinin vermiş olduğu sertifikaları incelediğinizde, herhangi bir resmi dayanak ya da statünün, yasal yükümlülüklerinin olmadığını rahatça görebilirsiniz. Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu eğitim adına kuruluan Türkiye’nin tek eğitim federasyonudur.
Standart ve Standardizasyon hakkında bilgi verebilir misiniz?
ISO yani Uluslararası Standardizasyon Örgütünün yapmış olduğu tanım şu şekildedir: Standardizasyon; belirli bir faaliyet ile ilgili olarak ekonomik fayda sağlamak üzere bütün ilgili tarafların yardımı, ve işbirliği ile belirli kurallar koyma ve bu kuralları uygulama işlemidir. Standardizasyon aslında toplumun kalite ve ekonomikliği arama çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Standartlar, bilimsel, teknik ve deneysel çalışmaların kesinleşmiş sonuçlarını esas alır. Yalnız günümüzün şartlarını belirlemekle yetinmez, aynı zamanda geleceğin gelişme imkânlarını da göz önünde bulundurur ve gelişmelere ayak uydurur. Kısaca standart; imalatta, ölçmede ve deneyde beraberlik anlamına gelmektedir. "
Eğitimlerinize kimler katılabilir? Herhangi bir mezuniyet şartınız var mıdır?
Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu tarafından yapılan eğitimlerimize 18 yaşını doldurmuş her bir birey katılabilir. Uzmanlık Eğitimleri hariç eğitimlerimizde ve belgelendirmelerde mezuniyet şartı bulunmamaktadır.
Türkiye geneli eğitimlerinizi nasıl takip edebilirim ?
Facebook üzerinden ‘Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu’ ve ‘Bugünün Gençleri, Yarının Liderleri’ sayfalarından eğitimlerimizi takip edebilirsiniz.
Sertifikaların en çok etkili olduğu sektörler hangileridir?
Eğitim Sertifikaları; Devlet kurumlarında, Kamu kuruluşları ve Bakanlıklarda, Sağlık sektöründe, üretim yapan kurumsal firmalarda, bankalarda, Çağrı Merkezlerinde, Fabrikalarda, Danışmalık Firmalarında,Gıda Sektöründe, Okullarda, Eğitim şirketlerinde ve bunun gibi aklınıza gelen tüm kurumsal firmalarda sertifikalarınızı kullanabilirsini
Sertifika kimlik kartı nedir?
ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞE SAHİP, KONTROLÜ MÜMKÜN OLAN, SERTİFİKA KİMLİK KARTI UYGULAMASI BAŞLIYOR . FEDERASYONUMUZDAN ALACAĞINIZ EĞİTİM SERTİFİKALARININ YANINDA VERİLEN SERTİFİKA KİMLİK KARTI İLE, TÜM DÜNYADA GEÇERLİLİĞE SAHİP, YÜKSEK GÜVENLİKLİ VE HOLOGRAMLI, BU AKILLI KİMLİK KARTI SAYESİNDE YANINIZDA BELGE TAŞIMANIZA GEREK KALMAYACAK. Sertifikalı eğitimlerde tüm dünyada “DOĞRULANABİLİR” Sertifika Kimlik Kartı uygulaması başlamış olup, kağıt sertifika, diploma ve üyelik belgeleri, yerini artık, “Sertifika Kimlik Kartılarına” bırakıyor. Akıllı sertifika Kimlik Kartı''uygulaması tüm dünyada uluslararası gerçek akreditasyona sahip, resmi kurumlarda hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dünyanın her yerinde belgelerin doğruluğunu sorgulamak için “Akıllı Sertifika Kimlik Kartı”nın arkasındaki Kare kodu nu Akıllı telefonlarınıza indireceğiniz Qr Kod uygulaması ile kimlik ve belge onaylarını kontrol edebilirsiniz.
UZMAN EĞİTMEN PROJESİ TANITIM
Uzman Eğitmen Projesi Başvuruları Devam Ediyor. Kontenjanlar Dolmadan Sizde Bu Projeden Yaralanabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin Proje Resmi İnternet Sitesi http://uzman.surekder.org/ Adresini Ziyaret Edebilir veya 0850 302 9090 Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz.
Bilgilendirme SayfalarıBültenlerimize Kayıt Olun
Bize Ulaşın
Cumhuriyet Cd. No:39, Sultantepe, 34674 Üsküdar/İstanbul, Turkey
info@surekder.org
0 850 302 90 90

Bu yeşil alan bilgilerinizin en son teknoloji ve güvenle bize aktarıldığını gösteriyor.


Web Sitemiz 2048 bit SSL Güvenlik sertifikası ile korunmaktadır.
©2016 Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği,Tüm Hakları Saklıdır.